Abiler , boyko’dan umutlu musunuz?
21 Mayıs 2016 güncellendi Futbol
8 18 Mayıs 2016

Benim ciddi endişelerim var .. :(

  • Beğenenler
Cevapla
0 19 Mayıs 2016

Benim de en az senin kadar endişelerim var. Boyko gelince sevinmiştim. Ancak seyrettiğim tüm maçlarında hatalı gol yedi ! Refleks değil pozisyon ve oyun okuma sorunu var. Bir ara Fevzi yapardı ; topu ceza sahası içindeki rakibin önüne çelmek iyi bir kalecinin yapmaması gereken temel şeylerden biri. O topu ya tutacan ya da sağa sola çelecen , penaltı noktasına doğru değil !
Ben olsam Boyko’yu Başakşehir’e kiralık verir, üstüne para ile Volkan Bacacan’ı almaya çalışırdım. Volkan lider kaleci olmuş arkadaş . Takımı kurtarışları ile yönetiyor.
Al Edin Visca ile Volkan Babacan’ı , Olcay ve Tolga Zengin yedek olsun sonsuza dek kulübede beklesin. Takım 2 vites ileri gitsin. Ondan sonra al SKRTEL ve Gökhan Gönül’ü , at 2 vites daha ileri . Ondan sonra İsmail’in yerine de üst düzey bir sol bek’i de scouting ekibi bulsun 1 vites daha attık mı ; oldu mu sana Şampiyonlar Ligi kadrosu ?

…………………………Volkan Babacan………………………………..

G.G…………Rhodolfo…………………SKRTEL…………………?

……………………….Oğuzhan……….Atiba…………………………

Quaresma…………………….Sosa………………………….VISCA

……………………………………GOMEZ…………………………

  • Beğenenler
Cevapla
İptal
0 19 Mayıs 2016

benim de endişelerim var ama kalecilerin yabancı ülke performansları biraz değişken olabiliyor. Böyle bir konu olabilir ve aşılabilir mi diye düşünmeden edemiyorum

  • Beğenenler
Cevapla
İptal
0 19 Mayıs 2016

Rüzgarı yakaladık. Çıkışa geçtik. Artık hata yapma lüksümüz yok. Adım adım doğruları üst üste koyarak , (2009 şampiyonluğundan sonraki hataları yapmayarak ) devam etmemiz lazım.
Ne diyor MEISTER GOMEZ : “Şampiyonlar Ligi’ne katılmak için mi yoksa Şampiyonlar Ligi’nde başarı için mi mücade edeceğiz karar vermemiz lazım” diyor.

Biz 7 sene aradan sonra dikişi tutturduk hem de çok sağlam tutturduk. Akıllı işler yaparsak yeni bir MAF dönemi bizi bekliyor. İşte bu yüzden sırf bu yüzden kumar oynayamayız , önümüzdeki sezonu riske atamayız .

Boyko çok çok iyi bir kaleci de olabilir. Ancak şu an risk analizi yaptığımızda ufukta yeni bir Fevzi Tuncay vakası ile karşılaşabileceğimizin sinyalleri çok güçlü.
O zaman ne yapacaksın bu adamın ülkeye alışması için kiralık göndereceksin. Yerine çok daha garantili bir kaleci transfer edeceksin. Yeni gelecek kaleci bize Şampiyonlar Ligi’nde bir maç fazladan kazandırsa kendi parasını çıkarır zaten .

Boyko kiralık gider adapte olur ve başarılı olursa seneye geri alırsın. Olmadı oradan satarsın. Kiralık gitmek istemezse o zaman kendisine kulüp bulsun. Elimizdeki 3 kaleci de Şampiyonlar Ligi’nde deplasmanda Real Madrid , Barcelona , Bayern München gibi takımlarla maça çıkılacak kaleci değil. Kaleci takıma güven vermeli .

Gomez NTV ye verdiği röportajda üstü kapalı olarak hücum bölgemizin ( Töre , Q17 , Oğuzhan , Sosa ) çok iyi olduğunu ama takımın bazı bölgelerinin güçlendirilmesi gerektiğini söyledi.
Adam alttan alttan mesajı veriyor işte . Biz canımızı dişimize takıp sineğin yağından gol çıkarıyoruz , rakibin tüm maç boyunca 3 atağının 2 si gol oluyor diyor.

  • Beğenenler
Cevapla
İptal
0 19 Mayıs 2016

Dün üşenmedim ; oynadığı maç özetlerini tekrar izledim.

Sanırsın arka arkaya üç maç deli dolu hatalı goller yemiş , taraftar ile kanlı bıçaklı ve sanki yeni gelmemeiş de beş yıldır burda “bunalmış ,bezmiş , kafasında her şeyi silmiş de gitmek istiyor..”

yahu arkadaş , adamı tek maçlık halı sahaya çağırsalar ; hayatında ilk kez kaleye geçiyor olsa bile bu kadar kafası hadiseden uzak olmaz..

Bu arkadaşın zirve yaptığı sezonun öncesindeki performansı nasıldı acaba ?

Ş.liginde son torbadayız. Kısaca gelen her takım kağıt üzerinde bizden iyi ve güçlü.

Kaleci pozisyonunda esnek marja tahammülümüz yok. Fırıncı küreği ile vururlar ağzımıza..

Boyko 2. kaleci olabilir ama ; kesinlikle çok güven veren ve adamı gaza getiren kurtarışlarla oyuna ortak olan bir kaleci şart derim ben..

  • Beğenenler
Cevapla
İptal
0 19 Mayıs 2016

Değilim.

  • Beğenenler
Cevapla
İptal
0 20 Mayıs 2016

Onumuzdeki sene icin umutluyum. Devre arası geldi, uyum sorunu olması muhtemel. Kesinlikle yetenekli, dogru bir antrenor ile harika olabilir.

  • Beğenenler
Cevapla
İptal
1 20 Mayıs 2016

Bana pek uyum sorunu gibi gelmedi de ; hayırlısı inşAllah.

Ben de çok isterim başarılı olmasını ; gerek boy gerekse duruş açısından on numara.. Fakat çok dağınık ve zerre konsantrasyon yok gibi..

Adamın yüzünde acı çekiyorvari bir ifade var.. Çözemedim..

21 Mayıs 2016

Boyko’ya bir şans daha vermek lazım. Neden mi? O gelince, Tolga bir nebze kendine geldi. rekabeti gördü. Boyko değilde , Tolga 1.kaleci mi olmalı, yoksa yerine birini mi almalı? Soru bu olmalı.

Daha fazlasını görüntüle
  • Beğenenler
Cevapla
İptal