Antalya maçı 13 lira, yok böyle bir şey!
15 Mart 2017 güncellendi Futbol
1 15 Mart 2017

Devasa statlar yapıldı, Anadolu’da. Doluyor mu? Mümkün değil. neden? passolig çıktı, biletler pahalı, futboldan soğutuldu insanlar.

Biletler pahalı mı? Aslında, Anadolu takımları arasında değil. Ama iş büyüklerle oynadıkları maçlara gelince fiyatlar şişiyor. İnsanlar Anadolu’da statlarda büyük maç izleyemiyorlar. Halbuki pazarlama da, satış usullerinden birisi de “sürümden kazanma”dır. Yani 100 liraya satıp boş geçeceğin tribünlerin 10 liradan satılıp 33 bin koltuğun doldurulmasıdır. Antalya bunu bu hafta yapmış. Tabii kendi taraftarına 10 liraya indirdiğinde yüzde 30 fazlasına deplasman taraftarına satıyor. Böyle bir oran var mı onuda bilmiyorum. TFF bu konuda ne yapıyor, Çünkü aynı kalitede tribünü yüzde 30 pahalı satıyorsun. TFF ceza uyguluyor mu? eskiden uyguluyordu onu biliyorum. Yoksa ceza düşük mü? Hoş, bize 430, Konya taraftarına 10 liradan satılan biletleri de gördük.

Burada esas olan taraftarın maça gelebilmesidir. Bu kendi oyuncuları içinde bir motivasyondur. Ama bugüne kadar böyle sudan ucuz bilet görülmedi. Büyük maçlarda tribünler hep boş kaldı. Bence akıllı işi değildi. Antalya bugün olması gerekeni yaptı,  hatta, beklenenden daha iyisini yaptı.

Bir de bizim maça rastlamasını irdeleyelim. taraftarı arkalarına alıp,  ya bizim maça önem veriyorlar ya da siz küçük takımsınız, fiyatlar da küçük deyip dalga yolunu seçmişlerdir :)

Öyle veya böyle doğrusunu yapmışlar, benim gibi bilet bulanlar ise çok şanslı kardeşim, gese maçına gidemedik cezayı yemedik, Antalya’ya gidiyoruz :)

• Beğenenler
0 15 Mart 2017

işin diğer iki yönüne gelince; stadlar boş kalmış, kaynaklar israf edilmiş oluyor. Tesellisi ise: milli maçlarda kullanılma şansı var, ha bir de 2100 yılında Türkiye’ye verilecek Avrupa veya Dünya futbol şampiyonalarında kullanılabilir :)

• Beğenenler
İptal