Bu konuda çok netim !
15 Şubat 2016 güncellendi Futbol
2 15 Şubat 2016

Merhaba;

Dün akşam yeniden anladım ki ; iyi bir İsmail , iyi bir Gökhan Töre yada Olcay dan daha faydalı ve etkilidir.

Eğer ortalama sevyede katkı yapacak (mümkünse Alman) bir sol bek bulursak ; İsmail , sol önde çok rahat oynar ve forvetler gol manyağı olur.

Dün Gomez e yaptığı servisler hatra sayılır işlerdi.

Ve orjin itibari ile , zaten önde oynayarak başlamış bu kardeşimizin solbek gibi vasat bir alana sıkışıp kalması çok da iyi bir tercih değil.

Zira alternatifsiz olduğu psikolojisi ile enteresan havalara girdiğini düşündüğümüz turuncu kardeşimiz , form tutacağına tam tersine form kaybediyor.

Menejeri mi kafasına giriyor , başka şeyler mi var bilmiyorum ama ; takımı sırtına alıp yükleyecek adam Gökhan olması gerekirken ; bir bakıyoruz sakat , bir bakıyoruz depresyon , br bakıyoruz koşmaya takat yok..

İş İsmail e kalıyor.

Burada defalarca yazdığım hatta savunduğum diyebileceğim Kerim Frei kardeşime dair de umutlarım ne yazık ki tükendi.

Onca fırsat , hatta öyle böyle fırsat değil ; zayıf rakiplere karşı fırsat.. Bir patlama yap , şov yap , kariyerinin maçını oyna adını kazı kalbimize..

O ne yapıyor ? Al ver..tekrar al tekrar ver.. Arada depar at..koş..takım iyi ise sen de iyi görün..

Demek ki kumaş bu.. kapasite bu kadar…

Dün akşam Q7 oyuna girinceye kadar zerre umudu kalmamış bir takım hüviyetine bürünmek neden ?

Yenilebiliriz. Hiç umrumda değil. Yenilmek de kimi zaman bazı şeyleri düzeltebilir , aşı gibidir.. Doğru alınmış bir yenilgi , saçma sapan bala alınmış bir galibiyetten iyidir.

Fakat kabullenmek , isyan etmemek , bunu sindirmek neden ?

Sadece İsmail ve yeni gelmiş Alex Delgado istekli ve inançlıydı.

Diğerleri salla pati oynamaktan öte geçemediler.

Neymiş efendim Abdullah Avcı hadiseyi çözmüş ; takımı kitlemiş falan filan..

Eyvallah ; ne Oğuzhan ne de Sosa topla adam gibi buluşamadı pres yemekten ; buna zerre itiraz etmem.

Fakat bu durumu kıracak , bu duruma alternatif üreterek isyan edecek olan gene onlar değil mi ?

Bu vb maçlar şampiyonluğu belirleyecek.

Şurda isyan etmeyeceksin nerde edeceksin ?

****Not : Necip sol stoper başlamış ; bir sağ dış iki sağ dış üç sağ dış..aha dedim golü yedik yiyeceğiz bu çocuğun bombaları yüzünden (ki Necip e dirhem kusur bulmuyorum , elinden geleni yaptı)

Eh be hocam , stoper olmayan o çocuğu sol stopere koyma kafası nedir Allah aşkına ???

  • Beğenenler
Cevapla
0 15 Şubat 2016

Değerli Serdar,
senin yorumlarından hareketle müsade edersen ben de görüşlerimi sıralamak isterim :

1) Kerim Frei : Gelecek yıl puan mücadelesi yapan , zorluğun her türlüsünü göreceği bir takıma kiraya verilmeli. Büyük yeteneği var ama futbolu zevkine oynayan , iki hareket yapsa sakatlanma tehlikesi olan masterlar gibi oynuyor. Hedefi yok. Hırsı yok. Al ver al ver , iki çalım yap , dön geri yana ver. Kerim bu haliyle 2-0 önde olduğumuz maçlarda topu ileride tutsun diye faydalanabilecek oyuncu. Onu da zor yapar çünkü fiziğini de kullanmayı sevmiyor. Tekme yemekten ve sertlikten korkuyor. Gs Arda’yı Manisa’ya kiraya verdi. Arda ondan sonra kendine geldi. Kerim kiraya verilir dönerse bizimdir , dönmezse hiç bizim olmamıştır.

2) Takımın 2-0 dan sonra inancını yitirmesi ve pes etmesi en büyük düşmanımız. Zira özellkle bu sezon BJK kendi topunu oynasın 10 dakika içinde 3 gol atabilecek kapasitesi var. Nitekim dün atıyordu da. 1-2 dakika daha olsa büyük ihtimal bugün galibiyeti konuşuyorduk !

3) Töre: Töre’nin bu halinin takıma zerre katkısı yok. Al topu biraz sür , ortaya doğru katet , sonra pas ver. Bütün maç yaptığı bu !
Çalım at , içeri dal , şut at , be arkadaş. Sanırım kafası başka yerde ! Halbuki Töre isterse Q7 den daha başarılı olabilecek potansiyele sahip , bunu da pek çok kez gördük.

4) Olcay : Dinlendirilmesi lazım. Hem de uzun süre. Hoca Olcay’da ısrar ettikçe Olcay daha kötüye gidiyor. Olcay’ın sıfırdan başlayıp ayak içi pas , KUVVET , ve son vuruş çalışması lazım. Sadece koşuyor diye bir futbolcu oynatılmaz. Ortası yok , şutu yok , çalımı yok ama sağ açık oynuyor !!!
Dün takıma yedirdiği gol bize 2 puana mal oldu. Koşsa ne yazar !? Ayrıca koşmak demek iyi savunma yapmak demek değil. Olcay koşuyor ama marke ettiği oyuncunun yanında koşuyor. Top kapamıyor. Rakibi durduramıyor. Aldığı topu 3 saniye içinde kaybediyor. Gölge boksu yani.
Aslında iyi bir Olcay takımın pas bağlantılarını kurup hızlı hücuma çıkmasında , atak varyasyonlarında çok işe yarıyor ama son dönemde böyle bir atağa katkı sağlayacak derken 20 defa top kaptırması takımın dengesini bozuyor.
İllaki savunma dengesi kurulmak isteniyorsa Atiba’nın yanında Veli oynasın , Oğuzhan ileriye kaydırılsın, sağ açıkta da Sosa oynasın. Sosa Gomez’e sağ açıktan nefis paslar atıyor. Sol kanatta ise bana göre şu an tek alternatif var Q7. Q7 ile Sosa kanatlarda sağlı sollu dönüşümlü oynayabilir. Töre ve Olcay biraz dinlensin.

Saygılarımla

  • Beğenenler
Cevapla
İptal
0 15 Şubat 2016

Hakan Abim ,

katkılarınız için çok teşekkür ederim.

Özellikle Veli takviyesi ve Sosa nın sağ kanada kaydırılması bana muhteşem geldi.

Göbekte Atiba Veli baskısı + Veli nin rakip on numaraya örümcek gibi yapışması ; Oğuzhan ın sevdiği yere kayması ve soldan İsmail Q7 bindirmeleri muhteşem bir atak organizasyonu sağlar.

Topu almakta sadece Atiba olduğunda zorlanıyoruz.

Bu durum stoperleri de rahatlatır.

Hava toplarına çok hakim olduğunu gördüğüm Marcelo var ve duran toplarda bu adamı işin içine sokacak çalışmalar yapılmalı.

Atiba nın son maçta attığını Marcelo dan çok izleriz hal böyle olursa.

Selamlar

  • Beğenenler
Cevapla
İptal