Buraya çok güzel bir vitrin yakışır !
17 Ağustos 2016 güncellendi Futbol
2 15 Ağustos 2016

-Hasan Abi , sen açılış yapalı baya oldu ama kusura bakma biz yeni gelebildik ; abi her şey iyi güzel de şuraya on numara bir vitrin yaptırmalı yada satın alıp koymalısın. Daha renkli görünür.

-Çocuklar hoş geldiniz ama ne vitrini , ben kirayı ödeyemiyorum..

Şimdi ne diyelim Hasan Abi’ye.. Yok vallahi olmaz o vitrini bul buluştur koy mu diyelim.

Paradoks da burada ; belki de o vitrini koyup yakalayacağı bir albeni ile satışlar artar işler düzelir vs.. Ama klasik iktisat teorisinde batarken yatırım yapmak çok da akılcı değildir.

Bizim durum da tam olarak bu.

Borca bakıyorum , şişiyor da şişiyor. Evet içi dolu bu borcun ,stat var , kaliteli oyuncular vs ama ; kimse kara kaş kara göz hesabı yapmaz.

vade gelir ödeme yapılır ; ödeme olmazsa faizi gömerler..Bir zaman sonra temerrüd vs derken bakılır ki haciz kapıda..

O noktalardan gelmedik mi bu noktalara. Çok şükür nefes aldık.

İşte bu aşamada , rasyonalite zirve yapmalı ve eldeki ile en yüksek verimi alacak politikalar üretilmeli.

Cenk ile olur mu ; katiyen olmaz farkındayım. Ama o zaman ortasahayı daha efektif kullanıp golü buaralardan koklamalı.

Tolgay sosa kadar verim verir mi , bence vermez. O zaman , içerden bir adamı devşirecek adımlar atılmalı. Kerim bu bölgede zorlanmalı.

Ne Gomez e senede 6,5 mio eur verilir , ne de kalmak istemeyen sosa zorla tutulur. Devir kabadayılık devri değil ; Milan veriyorsa 7,5 u , anında satarsın olur biter.

O parayı da gider bir yaraya tuz diye basarsın. Keza ülkede işler zaten nane limon. Kimse eskisi gibi 3/5 forma , 5/10 bardak vs alacak durumda değil.

Kirayı zor ödüyoruz.

  • Beğenenler
Cevapla
0 15 Ağustos 2016

Sevgili Serdar, şu Kerim inadından vazgeçmedin be kardeşim. Çok şans buldu, belki daha fazla bulması lazım, bence eksiği şu: topla, rakiple çok boğuşuyor, orta yapamıyor, gücünü kaybediyor en verimli olacağı ceza sahasına girdiğinde, Cenk’de öyle, pres yapıyor, koşuyor, son vuruşlara gelince gücü kalmamış oluyor, halbuki,  çok yapmamalı bunu, tabii ki yanındaki adamların çok çalışması lazım, Sosa büyük kayıp olur, ama kalırsa ne verim vereceği kuşkulu, kaldı ki, geçen yıl extra işler yaptı diye düşünüyorum, aynısını yapabilir mi şüpheli, iyi bir parayı reddetmemeli bence de, Alanya maçı transfersiz geçilse bile, Konya maçı hata affetmez. Gelen adamları Şenol hoca oynatmayabilir. Yine geç kaldık kardeşim. Allahtan, cim bom hikaye, fener hoca değiştiriyor.

  • Beğenenler
Cevapla
İptal
0 17 Ağustos 2016

Hüsnü Abim ,

Elde yok avuçta yok derler ya ; tam da öyle.

Kerim bir inat gibi görülebilir lakin bir mecburiyet bence.

Ve gerçekten potansiyeli olan bir kardeşimiz. Son sezondaki karadeniz virajında inanılmaz işler yaptı (kimse yokken / cezalılar sakatlılar dönemi)

İşte oradaki Kerim , tesadüfi bir oyuncu değildir. Hoca onu sosa gibi oynattığı için ceza sahası çizgisinde serbest oynayınca yaptı bunları.

Bir iki maçta olmadı dememek lazım ; lakin haddim değil Şenol Hoca zaten bunları biliyordur diyorum..diyorum demesine de …

bir bakıyorum kalede Tolga da ısrar ediyor.. O zaman Şenol Hoca ne kadar objektif ve adil..demeye de başlıyorum.

Tolga’ya verilen şans kadar Kerim’e de verilmeli diyorum nacizane.

Selamlar

  • Beğenenler
Cevapla
İptal