Fener maçı.
2 Mayıs 2017 güncellendi Futbol
8 30 Nisan 2017

Bu hafta izin mizin yapmayın bir zahmet. Zira bütün sezonun karşılığının alınacağı veya alınamayacağı maç önümüzdeki fener maçı . Ya çalışın sınıfı geçin. Ya da 7 puandan şampiyonluk veren takım oyuncuları olarak tarihe geçin.

Q7, Cenk, Babel, Atiba, Marcelo, Fabri hepsi dökülüyor. Çoktan şampiyon olduk diye fena sermişler.
En büyük sorun ise Şenol Hoca’da.
Oyuncu formsuz olur , konsantrasyonu bozuk olur. Sen bunu anlayacaksın , hissedeceksin. Anlamadın çıktın bir 11’le ; ilk golü yiyince anlayacaksın.
Her hafta , her maç, içeride , dışarıda , Avrupa’da , Türkiye’de ; hep aynı 11 olur mu !?
Olmuyor işte. Her maç aynı taktik olur mu ? Olmuyor işte.

İlk golü yedik. Orta saha da , defans ta dökülüyor. Adamlar göbekten , kanatlardan yaldır yaldır geliyor. 15. dakikada yemesen , 20. dakikada yiyeceksin işte. Neyi bekliyorsun?
Şenol Hoca cesur olsa ilk golü yiyince en az bir , ikinci golü yiyince de en az bir oyuncu daha değiştirmesi lazımdı.

Atiba’nın yanına derhal Necip’i alması lazımdı. Beck’i sola alıp , Q7 yi çıkarıp , Adriano’yu ileri sürmesi lazımdı. Hatta daha cesur bir taktisyen olsa bu maçın ilk yarısında Talisca’yı forvet oynatır, Cenk’i de , Abou’yu da yedek bekletirdi.
Bize beraberlik yetiyordu. Adamlar çok pozisyona giriyorlar. Fb maçında belli ettiler. Maçların ilk yarılarında füze gibiler. İlk yarı forvetsiz çık. Orta sahada durdur adamları. Hücum pres yap. Sinirlendir , yor. Ondan sonra al Abou’yu , Cenk’i , hatta Ba ‘yı kimi istiyorsan.

Kaybedilmiş bir şey yok. 4 puan öndeyiz ve Başakşehir’in 2 tane deplasmanı var ki ; bunların ikisinde de puan kaybetmesi çok büyük ihtimal.
Ancak bizim bu oyunumuza bakınca biz de bunalıma giriyoruz.

Cenk’in , Q7 nin , Atiba’nın , Marcelo’nun , Ozzy’nin ve Şenol Hoca’nın kendine gelmesi lazım. Çok çok iyi dinlenip , çok ama çok iyi çalışmaları lazım. Şenol Hoca’nın da Türkiye’nin en iyi yedeklerine sahip olduğunu hatırlaması lazım. Zira rakiplerimizin değil yedeklerinde ilk 11 lerinde dahi Tolgay veya G. İnler kadar oynayabilen bir orta saha oyuncusu yok !!!
Sahi 1,5 aydır takımla idmanlara çıkan Caner nerede !?

  • Beğenenler
Cevapla
1 1 Mayıs 2017

Rakip takımı izlemiyor hoca, kadro kuramıyor, bilmiyor kardeşim anlamıyor, rakipler kötü biz ondan öndeyiz.
Rotasyon nedir bilmiyor, nerede ne zaman yapılır bilmiyor,  oyuna müdahale sıfır, bunları 2 senedir yazıyorum
Sözlerine bakarsan mütevazi, ama her karadenizli gibi öyle değil, inat, kibirli, ben bilirim,, ben hamsi yedim, ben fındık yedim diyor
Kalan haftalarda foyası tamamen ortaya çıkabilir.
Avcı’nın hesabına göre lig  ilk 5 takım arasında oynansaydı, şampiyon olmuşlardı.

2 Mayıs 2017

Çok haklısınız….Bu adamı basın öyle bir şişirdi ki….bazı arkadaşlar kendi kendilerine  kaldıklarında dahi bu adamın   eksiklerini  görmekten korkuyorlar….Tolga inadı yüzünden  aylarca fıtık olduk….Gökhan İnler gibi bir adamı bitirdi…Kerim Frei  ve Olcay’ı yok etti….Olcay bize bu sene çok lazımdı….Kerim lazımdı….Oğuzhan 3-4 maçtır ruh gibi geziyor bunu göremiyor… 4 milyonluk kazık yedik…Atınç’ın ondan ne eksiği var….hülasa bu sene ipini kesmeliyiz…

Daha fazlasını görüntüle
  • Beğenenler
Cevapla
İptal
0 1 Mayıs 2017

Ezber..

İyi bir taktisyen bizi çözer demiştim ; Avcı ve Rıza gibi Hocalar için tam bir doktora teziyiz.

İBB ile on maç yapalım 9 u berabere yada mağlup bitiririz.

On maça da aynı kafayla çıkar hocamız çünkü.

Birinde yeneriz belki..O da Talisca gününde olursa.

  • Beğenenler
Cevapla
İptal
0 1 Mayıs 2017

Aynı şeyleri düşünüyorum. 10 senedir IBB ye karşı doğru düzgün galibiyetimiz yok. Dün akşamki kadro ve oyun taktiği ile 10 maç yapalım çoğunu IBB kazanır. IBB bizden iyi takım mı ? Kesinlikle değil. Adamların yedeği Pektemek işte ! Sadece ve sadece hücumda 4 tane çok iyi oyuncusu var. Hücum hattı çok iyi .
Savunmadan hızlı çıkan takımların hepsi IBB den puan aldı. Rize bile bunlara 3 gol attı. Fener top oynamadığı maçta 2-0 geriden gelip 2-2 yaptı. Galibiyeti kaçırdı. Tek bildikleri iş rakip çıkarken baskı yapmak ve kaptıkları topla hızlı hücum.

Biim oyun yapımız onların ekmeğine yağ sürdü. Defansta topu gereksiz oyalıyoruz. Yan pas , geri pas. Tosiç’e oyun kurduruyoruz. Oğuzhan’ın sorumluluk almadığı , saklandığı maçlarda bu oyun stili hep başımıza bela oluyor. Dün 1. golü yediğimizde Hoca’nın en az iki oyuncu değiştirmesi lazımdı.

Babel hemen çıkmalıydı. Beck oyuna girip Adriano öne atılabilirdi. Atiba’nın yanına da Necip ya da Tolgay girmeliydi. Oğuzhan saklanıyordu. Cenk saklanıyordu. Babel yürüyerek oynuyordu. Taraftar ağlıyordu….

Belki 3 oyuncu bile değiştirsek fayda etmeyecekti. Çünkü kurgu baştan yanlıştı. Dedim ya defanstan hızlı çıkan topu 3. bölgeye çabuk atan her takım bunlara 2 şer 3 er gol attı.

Baştan G. İnler ve Aboubakar olabilirdi mesela . Abou defansın arkasına iyi koşular yapıyor. G. İnler’in uzun toplarınla oyna işte. En azından ilk yarıyı böyle oyna. Adamları yor , sinirlendir. Bekledikleri , hazırlandıkları Beşiktaş’tan farklı bir Beşiktaş ile çık karşılarına.
Rize kadar hücum gücü yok mu bu takımın ? Akhisar yendi bunları.

Yan pas , geri pas , yan pas , geri pas . Oğuzhan iyi olmayınca Tosiç’in , Marcelo’nun ileriye attığı toplara kalıyoruz. Babel iyi olmayınca Quaresma’nın insafına kalıyoruz. Hepsi bu kadar.
Caner nerede !?

  • Beğenenler
Cevapla
İptal
0 1 Mayıs 2017

En çok koyan ise 2. Golde cenk ve talişkanın kafa topuna çıkmaması idi. Bir de hayatımda gördüğüm en lüzumsuz adam quaresma denen adamın Atibaya bağırması. Adam senin götünü toplamaktan hasta oldu. Bu adam derhal klüp menfaati açısından gönderilmeli.

  • Beğenenler
Cevapla
İptal
0 2 Mayıs 2017

Hayatım boyunca birinin birine bağırmasından nefret ettim ; quaresma nın bu kaçıncı falsosu. Çok hırslı çok istekli çok motive olabilirsin ; e o zaman oyna be kardeşim. Yırt kendini. Atiba gibi bir adama değil bağırmak , şunu yap demek bile abestir ; bugün futbolu bıraksa kafadan bir takımın mentorluğunu yapar o kültürdeki biri. Yahu sen kimsin ? Takımın yarısı ile kavga eder beş hafta sonra istenmeyen adam ilan edilir yollanırsın.

Quaresma bir patlama etkisidir. Oyununa , futbol yeteneğine asla laf etmiyorum ; lakin denge ne zaman bozulsa bir bakıyorum ana etkenlerden biri de bu..Ya çıkarken trip atmalar , ya arkadaşına bir çöpe bakar gibi bakan ekşi yüz ifadeleri..

Denge bozulmasın.
Denge bozulursa , alabora yüksek ihtimaldir.

Öyle hocayla , ali ile veli ile önlenemez.

Yıkım ve baştan kurulum gerekir Allah korusun.

  • Beğenenler
Cevapla
İptal
0 2 Mayıs 2017

Bu takım bu sene şampiyon olsa bile eğer bu kadro ile devam ederse seneye 3. bile olamaz.

  • Beğenenler
Cevapla
İptal
0 2 Mayıs 2017

Orta sahası bu kadar kolay geçilen bir takım son 5 maçlık periyottan şampiyon çıkamaz. Bu kadar net. Daha önce Atibanın insanüstü mücadelesi ile orta sahayı tutuyorduk. Fakat 2 kötü şey oldu: 1) Atiba çok yoruldu, yıprandı 2) Talisca , Q7 , Ozzy , Babel hepsi birarada ilk 11’de olunca hücum hattında pres yapma pek mümkün olmuyor. Şayet maç Avrupa maçı ise bu arkadaşlar kendilerini göstermek için pres yapıp , gayretli oluyorlar. Yani rakip seçmeye başladılar. Bu kadar General birarada olunca savaşacak en önemli asker Atiba da gazi olunca sonuç bu. Şenol Hoca inşallah fener maçına önlem alır.

  • Beğenenler
Cevapla
İptal