geçmiş olsun
13 Mart 2016 güncellendi Futbol
3 12 Mart 2016

çok zor bir virajın ilk metrelerini döndük hayırlısıyla :)

Artılar :

1. Sosanın artık iyice dümene geçmesi. İlk yarıda vasat istatistiklerini hızla yukarı çekiyor. Allah bozmasın

2. Tolganın yükselen formu. Penaltıyı çıkarması ayrı, kendinden emin müdaheleleri ve duruşu ayrı güzeldi. Devamı gelir umarım

3. Kerim’i defalarca yazdım, bu çocuk Törenin 1 tık üzerinde. Bugün bunu da gösterdi. Topla hızlı vedalaşınca kalitesi daha da açık görünüyor

4. çok rahat pozisyon buluyoruz; biraz daha dikkatli son vuruş yapsak fişi daha erken çekecegiz

Atiba fiks, artık yazmıyorum.

5. Taraftar… Deplasmanda bundan daha iyisi olmaz, İnönüde gibi 90 dakika sesleri geldi…

6. Senol hoca’nın hamleleri yerindeydi. Gomez – Cenk, Qlcay-Tolgay, zorunlu da olsa Necip-Qzi ki eminim 5-10 dk ya yine yapardı bu degisikligi

Eksiler:

1. Kanat beklerimiz ve taşıma stoperlerimiz malesef vasat. İsmailin Rize golünde pozisyon alışı 3. sınıf diyemiycem, okul görmemiş bi pozisyon alış. Stoperlerimizin biri saçma bir penaltı yaptırdı, digeri az daha yaptırıyordu. Seneye ikisinden de kurtulmak lazım.net

2. Atibaya hala çok yük biniyor. Bu yükü ya paylaştırmak ya da Atibayı skor rahatlayınca dinlendirmek lazım. Sezon sonuna kadar böyle gider mi bilinmez.

3. Son vuruşlarda kaleci şişlemece oynuyoruz. olcayı-tolgayı anlarım da, Cenk de yaptı bugün bunu. uzak direge, yakın direge neden denenmez bilmiyorum ? daha dikkatli olup, maçı erkenden koparmak lazım.

4. olcay çok iyi niyetli ama formsuz bir dönemden geçiyor. Eger kadro derinligi müsaitse dinlendirmek lazım. Şu an sakatlıklardan zor belki ama düşünülmeli

5. Taraftar… Arkadaş, muhteşem destek, tezahürat, ambians … Küfür nedir ya ??? Durup dururken 150 kagıt yazdın hesaba, ceza da cabası…

Bu maçtaki görüntü salı için ümit verdi. Allah başta Necip ve Tosiç olmak üzere tüm futbolcularımıza güç ve zihin açıklıgı versin

• Beğenenler

İsmail fişi çekmiş dün akşam.

Bazen deli gibi oynayıp bazen neden dün akşamki gibi vasatın altına iniyor anlamak mümkün değil.

Bir pozisyon vardı ; ayağı mı kaydı düştü mü bilmiyorum ama hakrme itiraz eder gibi oldu. Sosa otuz metre koşup yanına geldi ve buralarda saçma sapan işler yapma ve hakeme itiraz etme.. dedi ki , ismaili sosaya açıklama yaparken izledik.

Sosa şampiyonluğu istiyor. Belki de en çok isteyen adam Sosa.

Topu kaleye sokamamak konusunda olcay a ödül verilmeli. Müthiş iyi niyetli ve emekçi bu arkadaş , bir o kadar yeteneksiz.. zaten oyeteneği de olsa b.munich de oynarmış.

Alexix en az üçbeştane net pozisyonu kesti. Fakat önde sadece atiba olunca ve atiba da yorulunca yada hata yapınca , rakipler doğrudan alexis ile marcelo ile kalıyor.

Ercüment Abi bence Atiba tek kaldığı sürece nesta cannavaro olsa aynı sıkıntıyı yaşarız.

Üstelik dün akşam on pozisyon yediysek 9 u ismailin ordan geldi. Ne defansif ne ofansif olarak yoktu ismail. İstikrar yok bu kardeşimizde.

• Beğenenler
İptal

Alexis ve Marcelo iyi niyetli ve tecrübeli adamlar ama bizim işimizi görecek çapta degiller kesinlikle.

Alexis için “çok hızlı” denmişti ama dün bir pozisyonda 2. penaltıyı yapıyordu yarım metre içeride olsa Rizeli. Artı olarak çok kontrolsüz giriyor rakibe. Gözü karalık iyi ama bu kadar körlemesine giriş ???

Marcelo için ” ayagı ve pozisyon bilgisi süper” deniyordu ama ben ikisini de göremedim henüz. Toroman ekolünden, 60 metreye top şişiriyor. Hoş son maçta Hocanın uzun topları ciddi oranda kestigini gördük. Stoperler daha ayaga ve kısa toplarla çıktılar.

Badem gözlü Rhodolfo bu ikisinden bi tık iyi ama o da bizim aradıgımız adam degil. Transferde en az 2, tercihen 3 stoper alınmalı. 1 tanesinin kesinlikle paçalarından üst düzey tecrübe akmalı. +33, en az kez 50 milli, Premiere ilk 5 ya da Bundesliga ilk 3 ün çıkması olabilir. Bundesliganın sonuncusundan olmaz :)

• Beğenenler
İptal

İtalyadan bakacaksın abi.. stoperi italyan , önliberoyu afrika kökenli alacaksın. Sayısız örnek var geçmişte.

Bizim guinti den rica etseler , ücreti karşılığı , seri b den bile iki tane taş gibi italyan stoper tavsiye eder.

Geri beşlisi iyi olan takım yenilmez. Kalecisi ve öndeki dörtlü beki hakkında en ufak endişesi olmayan “ileri altılı” takımı uçurur.

Bizim ileri altının aklının yarısı geri beşlide.. e bu da ileri altılıyı yapıyor ileri üçlü..

Bize burada devrim şart..

• Beğenenler
İptal