Hoca çok hatalı
24 Nisan 2016 güncellendi Futbol
4 24 Nisan 2016

Şu maça , q7 yerine cenkle çıksaydı , bu maç en kötü gene 3-3 biterdi.

Hoca ezberci.. hoca bazı adamların kaprisine tavrına boyun eğiyor. Bu maç q7 klübede olmalıydı , en kötü ihtimalle kerim oynardı ki bunun adı adalettir. İyi oynayan kerim adil şekilde formayı almalıydı.

Fakat soruyu tekrar soruyorum , gomez cenk olsa ne olurdu ?? 3 den fazla mı yerdik ??

  • Beğenenler
Cevapla
0 24 Nisan 2016

Dünkü maçta oynamayacakları yazayım , gerisini hoca bulsun.

Töre oynamaz : çünkü hem fizik durumu iyi değil hem de ciddiyeti yerinde değil . Hala halı sahada oynuyorum sanıyor.

Tolga oynamaz : Bu adama güvenmememiz gerektiğini her kritik maçta bize tekrar tekrar hatırlatıyor. Dün de öyle oldu.

Alexis oynamaz : Tolga’nın stoper olanı. Adamın futbol temeli eksik. Sadece hızı var. Gücü yok , hava hakimiyeti yok , pozisyon bilgisi yok , hangi topa nasıl girilir bilmiyor. Dün yedirdiği iki gol ile Fb den yedirdiği 2. gol bu sene şampiyonluğun kaçmasına sebep olabilir.

İsmail oynamaz : Tolga’nın sol bek olanı. En iyi maçını oynuyor dediğimiz anda 5 dakika içinde öyle şeyler yapar ki ölüyü diriltir. 2 golü yedirir. Yediğimiz 2. golde herkes Oğuzhan’ın hatası var diyor. O pozisyonda İsmail’in hatası daha büyük. Durduğu yere bir bakın. Ne işin var orada !? Sen sol stoper oynuyorsun.

Necip , Tosiç , Serdar da ilk bakışta ilk 11’e gönül rahatlığıyla yazılacak arkadaşlar değiller. Ancak yukarıda yazdıklarım kadar istikrarlı , fahiş , göz göre göre , saçma , mantıksız , gereksiz ve dengesiz hatalar yapmıyorlar.

Örneğin Tosiç 10 üzerinden 6 oynar , 7 oynar. 9 oynamaz ama İsmail gibi sıfır da oynamaz.

Örneğin Necip , kaleye koysan en fazla Tolga Zengin’in yediği kadar yer. Son 3 maçta 6 gol yemişiz. Maç başına 2 gol.
Olmaz abi. Günay oynar , O da yerse 4. kaleci oynar ama Tolga oynamaz.

Şenol Hoca neyin istatistiğini tutuyor anlamıyorum. Al sana istatistik : maç başına 2 gol yiyen bir defans ve kaleci var elinde ve sen ısrarla bunlarla ilk 11 yazıyorsun .
Malzemeci Süreyya Abi kadro yapsa üstüste oynatmaz bunları .

  • Beğenenler
Cevapla
İptal
0 24 Nisan 2016

Delgado kötü stoper olabilir, İsmail bir anda aldığımız maçı verdirebilir…

Yalnız bu Tolga Zengin kardeşi bizi son 12 ayda 2 kere Avrupa’dan bizatihi eledi ve şimdi de ligi kaybettirmek üzere. Brugge maçında 3 metre çıkmayıp yediği golün tersine Fenerbahçe maçında 85 metre koşup Fenerbahçe’li futbolcuyu sakinleştirmesi de tuzu biberi.

Ne kadar kötü kaleci olursa olsun bu Günay Tolga’dan daha iyi kaleci.
Daha iyi kaleci değilse zaten futbolu bıraksın.

  • Beğenenler
Cevapla
İptal
0 24 Nisan 2016

Yediğimiz 2. golde ceza sahamızda 7 Beşiktaşlı var. Bir tanesi Rodagella’nın önünü kapatayım , önünden koşturayım demiyor !? Geçen hafta da yerleşmiş savunma ile , bu hafta da yerleşmiş savunma ile ceza sahamızdaki bir tane , epi topu bir tane rakibe hamle imkanı verip gol attırdık.
Gerçekten üstünde düşünülmesi , çalışılması ve önlem alınması gereken bir olgu . RAkip ceza alanında 7 tane rakip yerleşmişken biz sadece bir tek oyuncumuzu topla buluşturup gol atabiliyor muyuz ? Süper Lig’te bizden kötü savunma yok !
Mesela böyle toplarda kalecin uyanık olacak , ceza sahamızda tek bir oyuncu varsa ona orta yapılacağını bilecek , çıkacak o oyuncunun önün kapacayacak. Ya da stoperlerden biri bu rakibin önünü kapayacak ve onun önünde engelleyici koşu yapacak .
En en en önemlisi Alexis , Tolga oynamayacak , bir daha Beşiktaş forması görmeyecek.

  • Beğenenler
Cevapla
İptal
0 24 Nisan 2016

Dün tv de analizleri izledim ; akhisarın tüm atakları bizim soldan.

Cihat Hoca ganimet bulmuş gibi çözmüş olayı ; o da biliyor ismailin zerre defansif özelliğinin olmadığını ; bu arkadaşı kim solbek yaptı ise futbol katiliymiş..

İsmailin futbol kariyerinde bir elin parmaklarını geçmez ki defansif tarafı ile katkı sağlasın.

hızlı koşuyor ,arada top kapıyor hepsi bu ; fakat hep söylüyorum “futbol %80 zeka işidir” ; bir tane geri pası verdin yavaş düştü , ikinciyi neden aynı şekilde veriyorsun ? sana hiç mi demediler çok sıkıştığında topu taca at diye ?

Ersan Rhodolfo ne kadar da değerliymiş , ve inanın bugünlere gelmemizde bu ikilinin payı %50..net %50..

7 mio na ersanı satıp 500.000 eur ya marceloyu alınca fark ortaya çıktı tabi ; alexis ise kariyerinin sonunda , olup bitenleri hiç mi hiç kafasına takmayacak bir adam sadece..

Gitmek isteyene zorla dur denmez elbet eyvallah lakin gidenin yerine konulanları da bir ölçüp biçip tartmak gerekir. Görüyoruz ki yapılmamış.

Necip den stoper olur mu diyordum ; artık hiç endişem kalmaı ; bunların içinde necip en iyisi..

Kalan maçlar tamamen kreim frei maçlarıdır ; q7 ağız burun bükecek tafra yapacak diye koca bir 45 dk yı heba edecekse hoca etsin ; ama ömrü hayatında bir daha böyle bir ambiyans odaklılık heves göremez.

Beşiktaş bir klüp , bugünler geçer bundan yirmi sene sonra evlatlar bambaşka hayaller peşinde koşar ; sevinir üzülür o ayrı..

Ama 1990 , 2000 doğumlu çocuklara neredeyse son on beş senedir sistemli eziyet edenleri asla unutmaz tarih.

Şimdi ya kahraman olacaklar yada hiç..

Şu noktadan verilirse bir çok şey ; kendi adıma söyleyeyim iki üç adam dışında kimseyi hatırlamam bile.

Atiba daki oyun zekası ve istekliliğin yarısı olmayan aamların neyini hatırlayayım !

  • Beğenenler
Cevapla
İptal