Liginiz Batsın
26 Mart 2015 güncellendi Futbol
6 23 Mart 2015

Bilic derbi kazanamadı.
Çok yetersiz!
Zart zurt!

Olimpiyat’tan koşarak kaçan bir hakem vardı, o maç bizim maçtı, var mı hatırlayan?
Snejder’e Veli’nin suratına bir tokat salladı ardından Veli parmağını Snejder’in yüzüne uzattı. Oyundan atılan Veli olmuştu.
Olcay Emre’nin beline sarıldı, cart kırmızı kart! Bu arada Demba Ba’yı yere vurmuşlardı ceza sahasında.

Yok yok Bilic derbi kazanamadı daha güzel.
Korkak oynattı, berbat oynattı, yanlış oynattı.

Emenike formayı çıkartır, sahadan çıkar, sahaya girer… Kural hatasıymuş tekrar olması gerekirmiş kısmı umurumda değil. Sarı kart, sarı! Bir tane sarı kart göstermeyen hakemin niyetini es geçerek neyi eleştireceğiz?

Emre ne olacak? Gökhan Töre’nin fuck Off lafını duyan teknik direkötürün 4. hakemi uyarmasıyla konunun orta hakeme taşınması ile oyundan atılmıştı Gökhan Töre.
Emre fuck off yağmuruna tuttu Bilic’i, ardından orospu çocuğu diye bağırdı orta sahada!

Pozisyonlardan bir haber olan hakem, ilk yarıda 6 dakika ekliyor, duymuyor, görmüyor!

Yok ama Bilic kötü, yanlış yaptı.
Hani bir muhabbet süre gelir; Beşiktaş o kadar iyi oynamalı ki, hakemi kaleye sokmalı, TFF’yi outa atmalı…
O Beşiktaş bu Beşiktaş işte. Bir zamandır kötü gidiyor olsa bile o Beşiktaş bu Beşiktaş.

İki oyuncu transferi, daha iyi bir teknik direkötürle varılacak nokta bundan fazlası değildir, kaldı ki daha biten bir şey de yok.

Olcay kaçırdı, Demba Ba kaçırdı, Oğuzhan kaçırdı üst üste. Girse ne olacak? Orospu çocuğu diyen adamı duymayan, kafasına göre oyundan çıkıp giren adama kart vermeyen hakem biz o golü yiyince ne yapacaktı?

Sosa’yı geç çıkarttı, Olcay’ı oyuna geç aldı diye şimdi Bilic’i mi gömelim?
Beşiktaş bu sezon destan yazıyor.

Yapılan hata sayısı, doğru sayısından çok daha az! Bu yüzden işimiz destek vermek olmalı. Bir zamandır oynanan kötü oyuna, derbideki performansa değil, bu takıma destek vermek yegane amacımız olmalı.

Bu takımı, teknik direktörü, yönetimi teknik hatalarına rağmen sırtımızı dönersek rengarenk oluruz.
Liverpool, Tottenham, Feyenoord, Arsenal ile kafa kafaya oynamış adam…
Hey Allah’ım.

  • Beğenenler
  • Cengiz gürsel
Cevapla
0 23 Mart 2015

Değerli Erden , bak ne güzel söylüyorsun ….Liverpool, Tottenham, Feyenoord, Arsenal ile kafa kafaya oynamış adam…
diye.
Demek ki bu takımda epey bir kapasite var !? O zaman
7 derbinin 4-5 ini biraz da hakemler yüzünden kaybet tamam da , 2-3 tane de kazan be arkadaş.

Ben demiyorum efsanelerimizden Ali Gültiken diyor ” Şampiyonlar Ligi demek en az 20-30 milyon Euro demek, en çok Beşiktaş’ın ihtiyacı var bu paraya ”

Ali Gültiken de söylüyor , ben de aynı fikirdeyim Biliç Hoca ne yapıp edecek bu sene bizi şampiyon yapacak !? Rakipler dezavantajlı , bizden daha çok iç sorunları var. Madem bizim takım güçlü , madem Biliç Hoca iyi şampiyon bitirmeliyiz o zaman.

Futbol sonuç oyunu , parayı ve itibarı iyi oynayana değil , kupa kazananana veriyorlar. Biliç Hocamızın artık bir sonuç alması gerekiyor. Devre arası takımlarının başına geçmiş , kendi camiaları tarafından kabul görmeyen acemi T. Direktörlere geçilmemesi lazım.
H.Ertaş

  • Beğenenler
Cevapla
İptal

Aynen katılıyorum ve düşüncelerimi bölük pörçük bir şekilde senin açtığın başlıkta paylaştım.

  • Beğenenler
Cevapla
İptal

Erden, bu yarışın dışarıdan etkiye çok açık olduğunu başından beri savunanlardanım, bilirsin. Dün de bence hakem gene endüstri, dördüncü yıldız, Aziz korkusu, artık adına her ne diyorsan de o yüzden gözünün önündeki çirkinliği görmedi. Hakemler üzerinde sarışınların baskısı çok büyük. Sağlıklı bir ortamda maç yönetemiyorlar bence.

Dünyada sporcu görünümlü, spor ahlakı yoksunu bir oyuncunun sağa sola haykırarak iki derbiyi cezasız atlattığı tek lig bizim dördüncü sınıf ligimizdir herhalde.

Ancak, bu defa Biliç bunların önüne geçti. Çünkü dün gece hepsini kaleye sokacak ortam vardı ve bunu bizler bile 50. dakikada görürken Biliç seyrediyordu.

Ha bana sorarsan, zaten aylardır yazdığım nedenlerle Biliç bu projenin başında kalmalıdır ama dün gece için bunu kabul etmek zorundayız.

Yoksa evet, adaletsiz bir yarışma ortamında tek başına takımıyla mücadele eden bir adamdır Biliç. Bana göre Lucescu hariç, son 10-15 sezonda Beşiktaş’ta görev alan herhangi bir teknik adam bu koşullarda çoktan motoru yakmıştı.

Onu bile bir devre içinde yalnız bırakıp delirtmişlerdi. Adam bir kaçtı ülkeden, kaçış o kaçış! Aslında tam bir proje adamıydı. Olan Beşiktaş’a ve binbir emek kazandığı zaman oldu.

Gene aynı hatayı yapmamalıyız.

Sevgiler…

Cengiz Gürsel

  • Beğenenler
Cevapla
İptal

Evet Cengiz Abim, dediğin doğru.
Dün gece Beşiktaş’ın biraz yürekli veya akıllı oyunuyla bu maçı alır, hakemi de kaleye sokardık.
Fırsat tepildi.

Dün gece taktiğin -t-sinden anlamayan adam bile en azından maçtan çıkmak için bağıran Sosa’yı oyundan alması gerektiğini görmüştür.

Genel kısmında ise kredisi, çok çok acayip bir şey olmadığı taktirde, önümüzdeki sezon sonunu görmeye yeter de artar bile.

Pazar günü kaçan fırsat ayağımıza yine gelecek fakat bir farkla; bu defa son kez gelmiş olacak.

  • Beğenenler
Cevapla
İptal

fırat diyet ödedi..

daha önce hangi maçtı hatırlamıyorum ; bunlar çemkirmişti bu hakemi istemiyoruz vs diye.. aleyhlerine bir şeyler yaptığını iddia etmişlerdi..

hangi maçtı … hangi maçtııı..çıkaramıyorum hatırlayan varsa lütfen yazsın ; tv lerde baya bir konuşmuştu bunların yalakaları..

işte o maçın diyetini ödedi fırat.. başka hiçbir açıklaması yok.. birkaç sene daha maç yöneteyim , statüm karizmam param olsun..zaten eskiye bakıyorum , benden on kat sıçan hakemlerin adı bile anılmıyor ; beni de unutacaklar er yada geç..dedi..

üstelik bu yalaklanmanın , yarın öbür gün sarılı bir tv programında yorumcu olmak gibi de artıları olacaktır..

adil olsaydı bunların hiçbiri olmazdı..

siz ekranda böyle adam gibi adam, taş gibi ahlaka sahip , takımımızın hakkını defalarca yememiş bir hakem eskisi gördünüz mü..

ben görmedim..

cevap buradadır..

  • Beğenenler
Cevapla
İptal

Fırat Caner’i atmıştı oyundan, Eskişehir deplasmanında. Caner’de lisansımı yırtarım demişti.
Bu maç geldi aklıma, başka maç var mı? Bilemedim.

  • Beğenenler
Cevapla
İptal