SAKİN olmak lazım , UYANIK olmak lazım , BİRLİK olmak lazım
25 Ocak 2016 güncellendi Futbol
2 24 Ocak 2016

2 maçımız ertelendi , 2 maç eksiğimiz var bu doğru ancak bana göre bazı Beşiktaşlı kardeşlerimiz sanki gerçekten 5 PUAN geriye düşmüşüz gibi boşuna karalar bağlıyor , ağıtlar yakıyor.

Arkadaşlar sakin olalım. 5 puan geriye düşmedik. Birileri 5 puan ileride olduğunu sanıyor o kadar. Bence biz bu iki maçı bu hava ve saha şartlarında (saha temizlenmiş dahi olsa) oynasaydık en az birinde puan kaybedecektik.

Türkiye Süper Ligi’nde bu hava ve zemin şartları EN ÇOK HANGİ TAKIMA UYGUN DEĞİL diye sorsak cevap Beşiktaş’tır.
Bizim takımın tüm oyun kurgusu bol paslı ve hızlı hücum üzerine.
Bu hava şartları 3 büyükler içinde en çok hangi takımın hücum formatına uygun desek cevap ta Fb olur. Daha doğrusu Fernandao kimdeyse o takım bu havada avantajlıdır.
Haaa sağolsun hakemler işi Fernandao’nun mücadelesine de bırakmıyorlar o ayrı.

Bir kere tekrar hatırlayalım 5 puan geride filan değiliz. Hatta büyük ihtimalle 1 puan öndeyiz ve hatta bir yol kazasından da korunmuş olabiliriz. Belki de hem puan kaybedip hem de sakatlar verecektik. Yani belki de önemli bir avantaj sağladık farkında değiliz.

Bizim yapmamız gereken takıma her zamankinden fazla sahip çıkmak , birlik olmak ve uyanık olmak. Takımı hem sosyal medyada , hem de gerçek ortamda motive etmeliyiz. Örneğin Trabzon dönüşü takım HAVALİMANINDA KARŞILANMALI.

Yönetimin yapması gereken de Federasyon ve hakemler üzerine yüklenebildiği kadar yüklenmek. O ERTELENEN maçlar nispeten daha uygun zamanlarda oynanmalı. Ayrıca Fb nin saçma sapan penaltıları da her ortamda dile getirilmeli.

Bunlar şimdi “BJK strese girecek” diye dolanıyor ya ortada. Aslında bu kendi streslerinden kaynaklanıyor.
Bu sarışınlardan lacivertli olanları karşılarında ciddi ve istikrarlı (KOLAY YILMAYAN) bir rakip gördüler mi asıl kendileri strese giriyorlar.

Zamanında 4-0 yendikleri Gs ye son maçta şampiyonluk verdi bu arkadaşlar .
Hiç şampiyon olmamış Bursa’ya son maçta şampiyonluk verdi bu aziz vatandaşlar .
Kendilerinin stresi EFSANEDİR yani !

Biz Trabzonu yenelim , Fb maçına kadar puan kaybetmeyelim , bu erken öten kanaryalara da Kadıköy’de yenilmeyelim şampiyonuz. Bu kadar diyorum. Başka demiyorum. Bu dediklerim olursa stres nasıl olurmuş siz o zaman seyreyleyin.

BU SENE O SENE , O KADAR !
H. Ertaş

  • Beğenenler
Cevapla

Aynen Hakan Bey. Herkes bir tutturmuş Beşiktaş kötü etkilenecek, şöyle olacak, böyle olacak. Son zamanların klişe deyimiyle algı yönetimidir bu yapılan. Biz Beşiktaşlılar da aynı şeyi gündeme taşımayalım. Fenerbahçe’nin topçusu bile bu konuda açıklama yapma gereği duyuyor üstüne vazifeymiş gibi. Bizim başımıza gelen haftasonları rakipten sonra oynadığımız zamanlardan farklı değil. O zaman ne kadar stres oluyorsak bu zamanda da olacağı o kadardır. Öyle olmalıdır. Biz iyi takımız, gerçekten iyi takımız. Yapılan takviyelerle gücümüz daha da artmıştır bana göre. Biz sakin olalım, futbolcularımız sakin olsun gerisi gelecektir.
Herkese iyi haftalar…

  • Beğenenler
Cevapla
İptal
0 25 Ocak 2016

Alt tarafta inanılmaz bir savaş, üst tarafta şampiyonluk ve 3.lük 4.lük mücadelesi var. Lig çok şeye gebe bana göre. Bu sahada oynamaktansa erteleme bizim için gerçekten kebap oldu. Şenol Hoca, şampiyonluk heyecanını bilen bir hoca. Tek dezavantajımız taraftar, maça gelmiyor, gelince de sallıyor küfürü, tribün bomboş. Bir şekilde tribünlerin canlanması lazım.

  • Beğenenler
Cevapla
İptal