Sarı kart , Töre , Motta , Q7 , Şenol Hoca , Atiba , Beck
24 Ağustos 2015 güncellendi Futbol
4 23 Ağustos 2015

1) Trabzon bizi oyun disiplini ile yendi. Ahım şahım top oynamadı. Tempolu hücum etmedi. Müthiş ataklar yapmadı ama bizi yordu , zorladı , sinirlendirdi ve hata yapmamızı bekledi. Eee bizim takımda Töre ve Motta gibi 2 arıza varken bir de Q7 gibi uluslararası arızayı geri getirdik üçünü birden aynı anda oynatınca sahada 11 kişi kalmamız çok zor oluyor !.Devre arasında arkadaşlarla kim atılır ? diye tartışıyorduk ! (Q7 yi severim o ayrı.)

2) Gökhan Töre geçen senenin son haftalarından beri son derece lakayt top oynuyor. Geçen hafta 5 gol attık arada kaynadı ama kendini belli etmişti. Atamadığı ve attırdıkları ile mağlubiyetimize önemli katkı sağladı sağolsun. Geçen hafta da O’nun kaptırdığı ve takip etmediği top ile gol yemiştik.
Bu sene (sanki Q7 yi de kıskanması ile birlikte ) daha da amaçsız ve bencil oynuyor.

3) Atiba müthiş koşuyor , müthiş mücadele ediyor. Ama bir adamın ayakları bu kadar mı savruk olur !? Aldığı topu , topla kavga ederken rakibe teslim ediyor.

4) Motta : Olmaz , o.l.a.m.a.z. Tosiç te olmaz ama Motta hiç olmaz. Köybaşı olur mu ? O da olmaz !

5) Beck : Ben bugün çok beğendim. Özellikle son dakikalarda ayakta kalan tek isimdi. Yalın oynuyor , pek risk almıyor ama faydalı oynuyor ve pozisyon vermiyor.

6) Şenol Hoca : Bence devre arasında Motta’yı çıkarmalıydı. 10 kişi kaldığımız an kenarda ısınan Gomez’i değil , pres yapacak başka bir oyuncuyu oyuna almalıydı. Gomez’in koşmaya / pres yapmaya gücünün olmadığı geçen haftaki 10 dakikalık oyunundan belli idi. Cenk Tosun çıkarılıp Kerim Frei ileri uca (geçen hafta gol attığı pozisyondaki gibi) hızlı adam olarak alınabilirdi.

7) Bizim takımın şu an için (Gomezin çok forma girmesi gerekiyor !) rakibi fiziken zorlayacak forveti yok. Hızlı , pire gibi bir forveti de yok.

8) Stoper Rhodolfo dengeli görünüyor ama Ersan’la bu lig bitmez.

9) Takım 10 kişi kalmış topu alan çalıma giriyor. Oğuzhan ve Töre uyarılmalı.

10) Hakem Q7 yi atmakta kural olarak haklı ama bir oyuncuyu atmak bu kadar ucuz olmamalı. Ne yaptı ? adam. Heyecanlanıp orta yaptı. Gel uyar bir daha yaparsan atarım de ! Kadıköy’de Van Persie’yi aynı pozisyonda atar mısın ? Hayır. Hayır olduğunu biliyoruz çünkü atmıyorsunuz. Bak çizgiye Atiba’dan sonra 10 yüz milyon topçu bastı. Atılan var mı ? Yok !

  • Beğenenler
Cevapla
0 23 Ağustos 2015

Hakan abi

Sarı kartın var , hakem q7 nin ağzının içine girmiş düdüğü gösteriyor wait diyor wait for my whistle… Arkasını dönüyor,başlıtor adımlamaya,, sen adamın sırtının üstünden asiste kalkıyorsun

Bunu sadece bir heyecanlanma ile açıklayabilir miyiz?

Kitap kart diyor. Başkalarına gösterilmiyor olması yanlıştır. Ama kurala uyulmasın diyebilir miyiz?

Asıl sorum şu ki hala müthiş öfkeliyim , hiç sevmiyorum bu adamı : bu sezon daha kaç kez yapacak bunları quaresma

Bu adam Şenol Hoca nın kucağına bırakılmış bir bombadır

Resmen attırdı kendini.

Gökhan , kendini bir gram ait hissetmedi bu takıma , adam gibi oynasa çok farklı yerlerde olurdu

Emekçi takıma dönmek lazım. Kerim mi olur eslem mi olur kim olursa olsun ama zekası ile oynayan,terinin son damlasına kadar müdehale eden olsun.

Yenilgiye hiç sözüm yok. Yenilebiliriz. Ama böyle olmasın..

  • Beğenenler
Cevapla
İptal
0 23 Ağustos 2015

Quaresma’yı futbol oynadığı zaman seviyorum ama Töre ve Motta gibi 2 arıza oyuncunun üstüne bir de Q7 çok oldu. Bu sezon da bunlarla uğraşacağız galiba.

Maçın devre arasında Töre , Motta ya da Q7 den hangisi atılır diye tartışıyorduk.

Bu sezon büyük ihtimal Şenol Hoca bunlardan bir ikisini kadro dışı bırakır.
Ben Töre’ye teklif varsa 3 e 5 e bakmadan satılmasından yanayım. Motta zaten gönderilmeliydi.

Şenol Hoca 2. yarı Q7 ve Töre’yi kenara alıp Necip ve Kreim Frei ile başlasaydı her şey çok farklı olurdu.

  • Beğenenler
Cevapla
İptal
0 24 Ağustos 2015

Olimpiyat stadı , rüzgar açısından çok ciddi handikaplar barındırıyor.

Rüzgara karşı oynarken , bunu dikkate alıp gerekirse oyunu tutarak ilerlemekte fayda var.

Aksi takdirde iki kat enerji ile atak yapıyor , eli boş dönüyorsun.. bu verimli değil..

Tüm paraatışlarında ,ilk tercih şansı bize gelirse ,rüzgarı arkaya almak lazım. Zira ilk yarı rüzgarın desteği ile oynayıp gol atmak , ve ikinci yarı yorulmuş rakibi rüzgara karşı oynatmak daha mantıklı. bir de rüzgarı bir süre yemek insanı sersemletiyor. sersemleyen biz olmayalım. boş kaleye atamıyoruz sonra…

Eşitlik.. ben bu kelime için hayatımı veririm.
Ama lafta değil , özde eşitlik.

Serdar , sağbekte br iki hata yaptı diye onu silerken, hatta silmeyi geçtim üç beş hafta kızağa çekerken ses yok.

ama gökhan geçen sezon beş bu sezon iki maçtır adeta saçmalarken “ooo kırmızı çocuk ooo potansiyel var ooo yetenek vs..”

bu eşitlik değil.

bu adam kayırma, bu sempati duyduğun adama iltimas.

ben buna itiraz ediyorum.

şenol hoca madem kerim oğzuhan diyor ; oynasınlar abi.. hazırlık maçlarında eslem taş gibi top oynadı ve ofansa çok ciddi destek veren iki yönlü oyun sergieyen bir mantıkla oynadı..oynasın abi..

ama bal yapmayan arılarla bu iş olur deniyorsa ; aynı filmi tekrar tekrar izlemek derim..

quaresma en iyi hali ile neydi ki ne bekliyoruz.
q7 derbi maçlarda son yarım saat oynayıp maç aldırsın yeter.. çok ciddiyim , sadece bu işlevi yerine getirsin , onun heykeli dikilir.. mersinle konya ile ne alakası var Allah aşkına dünya yıldızının..

zira gökhan da..

ama yapsınlar artık..

  • Beğenenler
Cevapla
İptal
0 24 Ağustos 2015

3- Atiba en azından bu maçta o kadar çok boşluk kapatmak zorunda kaldı için topla oynaması gereken anlarda yorgun düştü. Oğuzhan bu hafta oynayamadı çünkü çok koştu. Bakıyorsun Quaresma’ya, Trabzonspor atak yaparken besbelli Şenol Güneş demiş ki “Sen koşma, gücünü hücuma sakla.”

6- Şenol Güneş Gomez’i sokacağım diye bütün dengeleri değişen maçı okumadı, ille de Gomez’i soktu.

8- Stoper ile ilgili yazdıklarına katılıyorum. Rhodolfo dengeli ve Ersan dağınık. Milosevic ve Pedro hakkında yorum yapamıyoruz şu anda.

Orta sahaya sağlam bir oyuncu transfer edersek otomatik olarak defans hattı da toparlayacaktır. İyi bir orta saha ile geri dörtlü daha güvenli oynayacağı için ortalama kaliteleri artar. Defansa en azından ligin ilk yarısı için transfer yapmamıza gerek kalmaz.

  • Beğenenler
Cevapla
İptal