Son 4 Maça Bakış , Rakipler Ne durumda ?
15 Mayıs 2016 güncellendi Futbol
14 25 Nisan 2016

Kayserispor :

Beşiktaş-Kayserispor
Akhisar-Kayserispor
Kayserispor-Sivas
Galatasaray-Kayserispor

Kayserinin Hocası olsanız , Beşiktaş maçına çıkarken ne düşünürsünüz?

Ben derim ki burdaki 1 puan nimettir ama yenilirsem üzülmem ; Beşiktaşı yenmeye oynayacağıma , enerjimi ve oyuncumun fiziksel mental gücünü Akhisar ve Sivas Maçlarına taşırım. En kötü ihtimalle sıkacaksam , hedefi kalmamış bir Gs ye bilenirim.

Galatasaray’ın maçlarını yazmama gerek bile yok ; prestij için oynuyorlar ; bir de takımdan gidecekler vs belirlenir az çok. Bunların bakmayın sarı düşmanlığına ; yeri geldiğinde bize çelme takma adına varını yoğunu ortaya koyacak oyuncular var içlerinde. Bu konuya girmeyeyeim , elimde somut deliller yok.

(Bize karşı deli gibi oynayan adamların , neden bu kadar hırsla oynayıp , iş sarıya gelince süt kuzu olduklarını anlamış değilim.)

(Douglao mudur nedir , 45 gün ingiliz atı gibi besiye çekip , 45 gün sonra sakatlıktan ne hikmetse bu maç kurtulup danalar gibi oynaması ne iştir ?

Gazi’ye hazırlanan at gibi hazırlamışlar adamı.)

Kasımpaşa-Osmanlıspor
Osmanlıspor-Bursaspor
Beşiktaş-Osmanlıspor
Osmanlıspor-Akhisar

Osmanlı’lı oyuncuların , hangi takımı tuttukları (Özellikle yerli futbolcuların gönüllerinde yatan sarı) belirleyici olacak. Aziz futbolumuzun gizli kapaklı elleri de motivasyon sağlar mı bilmem ama ; başlarındaki hoca adam gibi adam ; pis işlere girecek biri değil. Oynatırsa karakteri gereği şaibe altında kalmamak için oynatacaktır lakin deli danalar gibi saldıracakları bi hedef de kalmamış olacak ortada ; çünkü bence bize gelene kadar “kasımpaşa ve bursa maçları” neticesinde avrupa planları belli olur , olmadı mı ; son maça odaklanırlar.

Zaten kasımpaşayı yenerlerse , son maç akhisarı hayli hayli yenerler diye diye düşünüyorum.

Ben Akçay Hoca nın yerinde olsam ; Beşiktaş maçında takımı çok çok hırpalayacağıma , son Akhisar maçını alır (Öncesinde Kasımpaşayı devirir) sonuçları beklerim.

Antalyaspor-Konyaspor
Konyaspor-Kasımpaşa
Bursaspor-Konyaspor
Konyaspor-Beşiktaş

Konya avrupayı garantiledi bildiğim kadarıyla.
Yalandan oynayacağı bir kupa maçları da var ; Toplam 5 maç oynayacaklar. o Maçın tarihi nedir bilmiyorum ama zaten formalite.

Konya nın Kasımpaşa maçı , osmanlı nın avrupa hedefi açısından önemli. Konya Kasımpaşayı yenerse , Osmanlı da Bursa yı evinde yenerse , bizim maça formalite için çıkar Osmanlı..

Konya nın da bizim son maça hangi motivasyonla çıkacağını az çok tahmin ediyorsunuzdur ; fakat bence dürüst bir hoca ve insan olan Aykut Hoca nın şaibeye yer vermeme adına , takımına hayatının topunu oynatma ihtimali var ;

fakaaatttt ; son maç ; 34. hafta , o ideal 11 le çıkabilirler mi , o stadı kimler doldurur ; konisyon ve motivasyon kimin tarafında ağır basar bilinmez..

Diyeceksiniz ki , sarı da durumlar nasıl..

Ben oynayacakları tek takımı baz aldım ;

Gençlerbirliği – Başakşehir
Başakşehir – Fenerbahçe
Fenerbahçe – Gençlerbirliği
Başakşehir-Rizespor

Burada akıl tutulması var ; Bence b.şehiri en çok zorlayacak takım Osmanlı. Fakat ikisi birbiri ile oynamayacaklar. Birbirlerini izleyecekler.

Osmanlı , kasımpaşa , bursa ve akhisarı yenebilecek bir takım. Son maç akhisar maçını kendi evinde her türlü alır ; burada önemli nokta , bu hafta kasımpaşa maçı.

Dananın kuyruğu burada kopacak.

Osmanlı kasımpaşayı yenerse , başakşehir köşeye sıkışacak.

Çünkü sondan bir hafta önce ölümüne oynayacak bir eskişehir e gidecek başakşehir. Sametay hoca ne yapar eder burada bir çelme takar.

O nedenle , avrupaya gitmek istiyorsa , sarılarla oynayacağı maç çok ama çok önemli.

benim devreler yanmak üzere. yazıma burda son veriyorum.

Kafayı yemek üzereyim.

başka bir şey düşünemiyorum.

• Beğenenler
0 25 Nisan 2016

Düşünsenize , sivas son maçına çıkıyor ;sarıyla..

yenerse lige kalacak.. yenilir yada berabere kalırsa düşecek..

hai bakalım..

• Beğenenler
İptal
0 25 Nisan 2016

Başakşehirin maç programındaki 3.maç “eskişehir-başakşehir” olacak. Hatalı yazmışım.

• Beğenenler
İptal
1 26 Nisan 2016

Serdar kardeşim, gese’ye basın hedef gösterdi. 5.lik.
Sivas febe maçına kadar düşmüş olur.
Konya febeye yaptığını bize de yapmazsa rahat edemez.
Osmanlı

26 Nisan 2016

Hüsnü Abi;

Sivasın durumu çok enteresan

Akhisar ve Gençlerbirliği ile oynayacak bu iki maçı alırsa ; puanı 31 ; evinde oynayacağı bu iki maça ölümüne çıkacağını düşünüyorum.

kayseri şu an 32 puanda ; bizle ve akhisarla deplasmanda oynayacak. Bence her iki maçı da kaybedecekler.

33.hafta kayseri-sivaspor maçı var ki dananın kuyruğu burda kopabilir.

diyelim berabere kaldılar ; 32 ye 31 girdiler

kayseri son hafta gs ile deplasmanda ; sivas da evinde fb ile..

aslında burada rize nin durumu da önemli ama ; şu senaryo tutarsa ; yani kayseri bu iki hafta puan alamaz ; sivas evindeki iki maçı kazanırsa ; son maç sivas da kanlı bıçaklı geçer.

Daha fazlasını görüntüle
  • Beğenenler
İptal
1 26 Nisan 2016

Bence hesap kitap yapmadan Allah ne verdiyse 3-5 atıp 4 maçı da alacağız. Başkalarına bakmadan.

26 Nisan 2016

Murat bey’e ilave olarak, 2-4 yiyip 4 maçı da alacağız başka yolu yok :)

Daha fazlasını görüntüle
  • Beğenenler
İptal
0 26 Nisan 2016

Aramızda 2-4’ün hesabı mı olur Hüsnü Bey. Bunun Tolga’sı var, Alexis’i var. Hatta İsmail’i var :).

• Beğenenler
İptal
0 30 Nisan 2016

Eskişehir in trabzonu yenmesi , alt tarafı ateş hattına dönüştürdü.

Bizim alt tarafla işimiz kalmadı artık.

• Beğenenler
İptal
0 2 Mayıs 2016

Osmanlı kasımpaşa ile berabere kaldı. Başakşehir ile kapışıyorlar.

Başakşehir bu hafta sarılarla oynayacak. Daha sonra Eskişehir ve Rize maçları kalıyor.

Osmanlının bursayı kesin yenmesi lazım. Başakşehir sarılara yenilirse Osmanlı 51 yapıyor puanını. Başakşehir de osmanlı nın bize yenilmesini bekleyecek. Ama ola ki başakşehir sarılardan en azından 1 puan alayım diye direnirse şenlik olur.

• Beğenenler
İptal

Bu nasil bir matematikmis arkadas.. Bütün devrelerim yandi, 5 dakikada hipermetrop oldum :(((

• Beğenenler
İptal
0 4 Mayıs 2016

:))

üstadım , vakit geçmiyor inan ; benimki bir nevi oyalanma.. maç günü gelsin de adım adım zafere yürüyelim diye gün sayıyorum.

başka türlü zaman geçmiyor.

fakat bu hafta ibb sarılara bir güzellik yaparsa , her şey daha net olacak.

biz her maçı alalım yeter.

• Beğenenler
İptal
0 7 Mayıs 2016

sivas gençleri yendi.
eskişehir anteple oynuyor 1-0 geride.

fakat her ikisinin de rakibi , antep rize ve kayseri görünüyor.

rize trabzon maçı var bu hafta ; rize burdan galibiyet alamazsa iş sakat. haftaya antepley oynayacaklar ki çok çok hayati bir maç. sivas , antep in rizeye yenilmesini bekleyecek.

sivas , kayseri ile deplasmanda oynayacak. eğer berabere biterse , sivasın antep çekişmesi son haftaya kalır.

yani sivas , son fener maçına düşmeme için mutlak galibiyet adına çıkabilir.

• Beğenenler
İptal
0 9 Mayıs 2016

Başakşehir avrupayı istiyorsa , sarılarla yapacağı maç en önemli maçı… tespiti (en üstteki) doğru çıktı.

Göreceksiniz sivas da yenecek bunları.

Beraberlik dahi bize yeter algısına asla kapılmamak lazım.

Yenecez ve bu iş bitecek sloganı ile çıkmalıyız..

• Beğenenler
İptal
0 15 Mayıs 2016

biz bugün nasipse kendi üzerimize düşeni yaparız .. yaparız değil mi tolga ? ismail ? hatta ve hatta marcelo ?? yaparız değil mi..

başladığım işi bitireyim ; son hafta eskişehir ve sivas kazanır ; antep antalyaya yenilirse , antep düşüyor.

ben hala sivas renklileri yenecek diyorum.

bakalım ne olacak..

ah sametay hoca ya ; en ihtiyacın olduğu dönemde bu emre güral denen çocuğun yaşadıkları/yada yaşattıkları iş miydi ?

• Beğenenler
İptal