Stad farkı
12 Nisan 2016 güncellendi Futbol
3 11 Nisan 2016

Bu maçı Olimpiyat Stadı’nda oynuyor olsaydık puan kaybederdik. O kadar net. İşte böyle. Takım düştüğü zaman taraftar , taraftar düştüğü zaman takım coşacak. Öyle veya böyle o top o kaleye girecek.

Çookkk zor günler geçirdik, dikenli , uçurumlu yollardan geldik, hatta bazen şarampole yuvarlandık ve sonunda yuvamıza kavuştuk.
Şimdi Fb nin ne yaptığına bakmadan önümüzdeki 2 maça dünya kupası finaline hazırlanır gibi hazırlanmalıyız.

Ben Şenol Hoca’nın yerine olsam şu 5 şeyi yapardım :

1) Gökhan Töre’yi pamuklara sarar , özel kampa alır , özel çalıştırır , özel motive eder ve Sivas maçının yıldızı olması için ne gerekiyorsa yapardım. Töre’nin bize borcu var.

2) Golü attıktan sonra yaşadığımız savunma zaafını nasıl çözeceğimize dair oyuncularla beraber oturur beyin fırtınası yapardım. Hepsini dinlerdim nasıl çözeriz bunu diye. Bizi şampiyonluktan edecek bir şey varsa budur. Böyle savunma ile şampiyonluk zor gelir. Bir takım 42 bin taraftarının önünde 3-1 i bulduktan sonra oyunu rakibe vermez. Bu kadar acizlik yaşamaz.

3) Olcay yerine oynatacak başka bir oyuncu bulmaya çalışırdım. Olcay şu anda hem savunma , hem hücum olarak 10 üzerinden 6 lık oynuyor. Bu şampiyon olacak takıma yetmez , yetmiyor. Ne hücumu iyi , ne savunması iyi.

4) Beşiktaş’ı bu sezon Beşiktaş yapan şey ileride kalabalık pas ve ileride KALABALIK PRES. Geriye yaslanıp bunu yapamamaya başladığı zaman oyuna girmesi gereken adam Necip değil. Ya Gomez çıkacak Cenk Tosun girecek. Ya Olcay çıkacak Kerim ya da Töre girip kaldığımız yerden devam edilecek. İleride pres yapamadığımızda oyuna Necip’in girmesi savunma güvenliğimizi çok fazla arttırmıyor. Necip geriye çok yaslanıyor çünkü.

5) Belki biraz da sarı kart cezalı oyuncularımızın fazlalığından dolayı ileride taktik faul (Yugoslav faulü) yapmayı beceremiyoruz. Rakip 2-3 pas yapmayı başarırsa vay halimize çünkü Alexis ve Marcelo göbeği Allahlık ! İleride taktik faul yapma konusunu çalışmalıyız.

Bu arada 2. yarının hemen başında Gomez’e yapılan hareket PENALTI ! Hakem vermedi.

Hakemin penaltı verdiği pozisyonda da Bursa’nın japon oyuncusu Hosagai’nin 2. sarı kart görüp atılması lazımdı.
Quaresma’nın son dakika pozisyonunda ise Japon oyuncu direkt kırmızı görmeliydi. Quaresma’ya yaptığı hareket direkt kırmızılık. Ayrıca Quaresma Hosagai’nin üzerine yürüyor ama son anda duruyor ve Hosagai Quaresma dokunmadan kendini yere atıyor !

Stoch’un şutunu da Tolga çıkarabilirdi.

Hayırlı , uğurlu olsun. Allah yardımcımız olsun , şampiyonluk bizim olsun.

  • Beğenenler
  • Mutlu demirbaş
Cevapla
0 12 Nisan 2016

Abi sol ve sağ bek pozisyonlarımız resmen boş..

Bomboş !

İsmailin takati kalmsmış.. nolmuş böyle??

Ne serdar ne de beck ile olmuyor.

Sağbeke atibayı sola tosic i atıp , önlibero necip ile mi başlasak??

Yada necip mi sağbek olsa??

Çıldırıcam..

  • Beğenenler
Cevapla
İptal
1 12 Nisan 2016

Antalya dernekte maçı izledik.
Dernek dernek değil metrobüstü.
Bu yüzden oyunda olup biten çoğu şeyi anlamadım.

Bana Olcay bugün eski günlerine gre daha iyi göründü ama hala yetersiz.

Yalnız 4 numaraya kalıbımı basarım. Gomez Cenk değişikliği 70. dakikada gelmesi gerekirdi.
Sosa çıkıp Necip veya Tolgay girmeliydi. İlerideki pres gücünü kaybedince Beşiktaş geri çekiliyor ve geri çekilen takım gol yer.

12 Nisan 2016

Bence Şenol Hoca Sivas maçına sol bekte Tosiç ile başlar. Sağ bek Serdar bana göre fena oynamadı. Aylardan sonra ilk maçı ve çok stresli maçtı. Ortaları ve hücuma katkısı Beck’ten iyi , savunması Beck’ten bir tık aşağı . Fakat Beck bu aralar formsuz ve savunmayı da iyi yapamıyor.
Sol bek Tosiç , sağ bek Serdar olarak devam etmekte fayda var. Daha iyisi şu an yok. Özellikle 65-70. dakikalara geldiysek ön taraf yoruluyor. Kerim Frei  ve Cenk Tosun’un oyuna alınıp ileride prese ve canlı oyuna devam etmemiz lazım. Stoperler çok dağınık çünkü. Necip oynarsa stoper oynasın. Sivas maçında çok iyi oyun ve farklı galibiyet bekliyorum.

Daha fazlasını görüntüle
  • Beğenenler
Cevapla
İptal