Teşekkürler Beşiktaş.
20 Mart 2015 güncellendi Futbol
0 20 Mart 2015

4-4-2 bu takımın oynamaya alışık olduğu bir sistem değil.

Gol lazım olduğu için 2 forvetle başladık ve 2 forvetle başlamamızın hiç bir faydasını görmedik, burada maça başlaması açısından eleştirilecek bir şey yok. 2. yarı Allah’ın bir lütfu gol bulduk. Tam o anda, hakem daha santrayı yaptırmadan, gol bulmak için risk alıp 2 oyuncu ile kurduğun orta sahayı anında takviye etmesi gerekirdi Bilic’in.

Burada bir hata yaptı. Golü bulduktan sonra maçın atmosferine kapılması, taraftar gibi davranması ise daha büyük hataydı.

Biz bugüne kadar Atiba Veli ile oynadık, dolayısıyla herhangi bir rakibe karşı ortadan kolay kolay pozisyon yemedik. Ya uzun atılan toplarla elimiz ayağımıza dolaştı, ya da tecrübesizlikten geri çekildik ama bu kadar aciz durumlara düşmedik.

Bu maçın daha ilk dakikasından, skorun 1-1’e geldiği ana kadar Brugge bizi ortadan kaç kere yardı ben saymadım. Daha çok atak yapmak için ortadan 1 eksiltip hücuma 1 takviye ettik ve sonuçta çok atak yedik, burada bir şey yok, normal! Facebook sayfalarında WK’lı kardeşlerimizle golü bulunca orta sahayı 5’le derken artık tur atlamak için skoru elde ettik, şimdi bu skoru korumamız gerektiği için orta sahayı 5’lemeli diye konuşmadık. Adamlar zaten maçından başından beri orta sahamızda bir sürü delik bulduğu için, o gol ilk dakikadan beri geliyor olduğu için, sistem ofansif olarak işlemediği için o değişikliği yapması gerekirdi Bilic’in diye konuştuk.

Artı, rakip bir de bizim üzerimize gelmeye başlayınca Veli Tolgay komple iptal oldular, ki Tolgay bugün 4-4-2’nin işleyen tek parçasıydı.

Genel olarak çok basit top kayıpları yaptığımız, bireysel hatalarımızın sıklığı, ıslık yemeyi sadece maç özelinde hak eden Tolga’nın korkunç ötesi oyunu, maç 1-1 olduğunda dahi Bilic’i bu değişikliği yapmaya itmesi gereken nedenlerdi.

Yapmadı.

4-2-3-1 Beşiktaş’ın ezberidir ve bu ezberine dönmek zorundadır Beşiktaş.  Atiba ve Sosa Fenerbahçe maçıyla sahalara dönsün, biz de ilk yarıdaki oyunumuza bir geçiş yapalım artık. Tempoyu özledik hani! Elimizde lig var ve bu takım bu ligi alacak güçte.

Bize hiç hesapta olmayan Liverpool-Tottenham zaferleri yaşatan oyuncularımıza ve teknik ekibe binlerce kere teşekkür ederim.

  • Beğenenler
Cevapla