Tolga
20 Mart 2015 güncellendi Futbol
4 20 Mart 2015

Tolga çok iyi bir insan, çok beyefendi bir adam, yaşantısı ile örnek bir sporcu. Ancak malesef Beşiktaş’ın kalecisi değil…

Bunları defalarca yazdım,

Her Türk gibi yan topu zayıf,

Topu oyuna sokuştu sıkıntıları var,

Geldiği gün söyledim, inanılmaz top sektiriyor…

Trabzon’da maç kurtarmasını bilemiyorum ama Beşiktaş’da “ulan Tolga olmasa bugün bitmiştik” diyeceğimiz tek maç hatırlamıyorum. Hatırlayan varsa şu maç desin.

Dün özelinde, yediği ilk gol “ben profesyonel olarak kalecilik yapıyorum” diyecek 32 yaşında bir kalecinin değil, “abi kısmet olursa ilerde kaleci olmak istiyorum” diyecek 18 yaşında bir gencin yiyeceği gol.

Kaleci topu elinden kaçırır, ters köşeye yatar, penaltı yaptırır, hatalı pas atar ama bu işin fundamentali olan böylesine aleni bir pozisyonda tereddüt eden kalecinin muhakeme yeteneği Beşiktaş için yeterli değildir…

Kusura bakma Tolga, çok seviyoruz seni ama zirvede bırakmanı da istiyorum kendi adıma…

  • Beğenenler
Cevapla
0 20 Mart 2015

Kurtardığı maç değil belki ama iyi kurtarış yaptığı maçlar hatırlıyorum. Trabzon’ da oynarken de refleksleri iyi, ancak yan toplarda ve karar vereceği pozisyonlarda yine biraz zayıftı.Her kaleci de bir eksikliğe denk geliyoruz malesef. Rüştü’ nün, tek eli havada aşırtmadan yediği goller ve geri paslarda yaşadığımız gerilimleri unutmak mümkün değil. Sanırım yeni bir Cordoba bulmamız gerekiyor.

  • Beğenenler
Cevapla
İptal

Rüştü’nün ofsayt eli havada pozunu nasıl unutabiliriz ? Belediyeye dilekçe verdim, heykeli dikilsin diye. Yeni nesiller bari bilinçlensin :)

http://cdn.webkartallari.com/wp-content/uploads/2012/07/rustu1.jpg

  • Beğenenler
Cevapla
İptal

Petr Cech Chelsea’den ayrılıyor. Fundamentali, bir diğer deyişle ABC si üst düzey, tecrübesi devasa bir kaleci. Alıp gelsinler, fantazi aramasınlar.

Yerli kaleci lafı sadece Çek ya da Belçika vatandaşı isem anlam ifade ediyor bende

Bi adım uzatayım konuyu, Cech’in yanında John Terry’i de alsınlar, varsa bi tane de iki yönlü ortasaha. Chelsea dolabın diplerine baksın, vardır bişeyler

20 Mart 2015

Cech tecrübesiyle güven sorununu ortadan kaldırır. Ancak 2008′ de yaptığı hatayı burada yaparsa hemen linç ederiz; ne yaşı kalır ne başı.

Chelsea ile ilişkiler geçekten iyi düzeyde ise Terry müthiş olur.

Daha fazlasını görüntüle
  • Beğenenler
Cevapla
İptal